Hakkımda

1963 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdum. ilk, orta ve liseyi Sürmende tamamladım. Üniversiteyi Trabzon KTÜ’de okudum ve makine mühendisiliğinden mezun oldum. Aktif kitap okuma hayatım 1984 yılından itibaren başladı. İlk yazı hayatım üniversiteyi bitirdikten sonra 1988 yılında 22 sayfalık  İlim Öncüleri makalesiyle başladı. Bu makalem 2015 yılında ilk kitabımız olan Ortaçağ aydınlığının nüvesi oldu. Askerliğimi kısa dönem olarak Tokat ve Sivas’da yaptıktan sonra 1990′ da İstanbula geldim.  Aynı yıl doğalgaz tesisat- taahhüt ve satışı üzerine şirket kurduk ve o şirket aynı ortakla halen devam etmektedir. Yurt dışı seyahatlarıma 1994 yılında St. Petersburg ile başladım. Belki ilk seyahatim olduğundan mı bilmem ama o şehir bana çok büyülü gelmişti. Belkide onun o büyüsü bizi ardına taktı.

Ticari hayatımdan dolayı sık sık Çin’e seyahat ettim. Bu seyahatlerin bir kısmına kültür seyahatlerimizi ekledik. Çin’in kültür başkenti olan Xi’an şehrinde 745 yılında yapılmış bir camiyi ziyaret etmiştim. Taiyuen şehrindede 782 yılında yapılmış başka bir camininde videosunu çektik ve sitemizede koyduk. İslam’ın 651 yılında Tang Hanedanlığı döneminde Çin’e girdiğine inanılıyor. En eski caminin yapıldığı tarihi hesap edersek, Türklerin Müslüman olmasından 200 seneden biraz daha eski tarihli Çinde Müslümanlık. Bugünki Müslüman devletlerdeki eski camilerin bir çoğundan daha eski Camiler var Çinde. Bundan dolayı ömürümüz vefa ederse ileride “Çin camileri” hakkında bir yazı kaleme almayı düşünüyoruz.

Çin’den sonra  ticari seyahatlerimiz İran’a da başladı ama bu seyahatlerin çoğu kültür seyahatlerine dönüştü. İran’a vize olmadığından birde yakınlıktan dolayı seyahatler daha kolay oluyor. Esasen 2006’da İran’a bir seyahatim daha olmuştu. Bizdeki İran aşkı o zamandan sonra başladı ve devam etti. İran’a müşterilerimizide iki kez götürdük.

Makalelerimi 2013 yılından itibaren yazmaya başladım. 2015 yılındada ilk kitabımız olan “Ortaçağ Aydınlığını yayımladık. Aynı yılın sonlarına doğru Müşterilerimizi Endülüs’e geziye getirdik. Alışkanlığımız olduğu üzere gittiğimiz yerler hakında bir yazı kaleme alacakken yazacağımız şeylerin hacmi makaleyi aştı ve bir buçuk yıllık bir çalışmadan sonra kitaba dönüştü. 2017 yılı Temmuzunda ikinci kitabımız olan “İhtişamlı Medeniyetten Hazin  Sona Endülüsü yayımladık.

Amatörce de olsa esas ilgi alanımız olan İran hakkında bir kitap üzerine çalışıyoruz.

Başa dön tuşu